Otizm ve Engelli Federasyonu’ndan İl Müdürlüğümüze Ziyaret

          Otizm ve Engelli Dernekleri Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Usta, Federasyon Yöneticileri Ömer Yağcı, Şener Akalın ve Türkiye’nin yetişkin otizmlilerle ilgili ilk bakım ve rehabilitasyon merkezi olan İstanbul Bakım ve Rehabilitasyon Aile Danışma Merkezi’nin Müdürü Ahmet Aktürk, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze nezaket ziyareti gerçekleştirdiler.

İl Müdürlüğünde ev sahipliğini İl Müdürümüz Selim Çelenk’in yaptığı görüşmede;

·  Engelli bireylere yönelik hizmetlerin ve otizm eylem planının değerlendirilmesi
·  İstanbul’da yapılması planlanan otizmlerle ilgili sosyal gelişim ve il bünyesinde oluşturulacak danışma kurulu
 
          Başlıkları görüşülerek karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.
         Otizm ve Engelli Dernekleri Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Usta ve beraberindeki heyet, otizme gösterilen hassasiyet, farkındalık ve yapılan katkı için İl Müdürümüz Çelenk’e müteşekkir olduklarını ifade etti.

         Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müdürümüz Selim Çelenk ise “Yapılan emekler karşılığını bulduğunda eminim hepimiz otizmliler için bir şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum. Otizm ve Engelli Dernekleri Federasyonu Başkanımıza, yöneticilerine çalışmalarında başarılar dilerim" açıklamasında bulundu.

     Otizm ve Engelli Dernekleri Federasyonu Başkanı, Federasyon Yöneticileri, İstanbul Bakım ve Rehabilitasyon Aile Danışma Merkezi Müdürü Ahmet Aktürk ile birlikte ziyaret sonunda hatıra fotoğrafı çektirilerek görüşme sonlandırıldı.