İl Müdürümüz Selim ÇELENK'in " 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası" Mesajı

 

            Yaş almış  büyüklerimiz dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi geleceğe taşımamızı sağlayan en kıymetli varlıklarımızdır. Milli değerlerimiz ve kültürümüzün taşıyıcısı olan yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek, toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak birey olarak öncelikli görevimizdir.

Yaşlılık konusundaki politika ve uygulamalarımız ile her insan için farklı bir anlam ifade eden yaşlılık döneminin, hayatın en özel dönemlerinden biri olarak yaşanmasını hedeflemekteyiz. Evde destek, evde bakım  hizmet anlayışıyla, yaşlılarımızın kendi sosyal çevrelerinde aile bütünlüklerini koruyarak hayatlarını devam ettirmelerini amaçlıyoruz. Onların toplum içinde kendi kendilerini idare edebilmeleri, üretken ve saygın bir şekilde mutlu bir yaşam sürdürebilmeleri temel gayemizdir.

                  Bu kapsamda İl Müdürlüğümüze  bağlı olarak faaliyet gösteren  Yaşlı Bakım Rehabilitasyon ve Huzurevi Müdürlüklerinden hizmet almakta olan yaşlılarımız başta olmak üzere tüm Yaş almışlarımızın haftasını kutluyor, onların sadece bu hafta değil her zaman için bizim baş tacımız olduğunu özellikle vurgulayarak, tüm yaşlılarımıza sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyorum.
 
                                                                                  

                                                                                                                                                                                               Selim ÇELENK

ASPB İstanbul İl Müdürü