İl Müdürümüz Sn.Selim Çelenk'in "Kurban Bayramı" kutlama mesajı

            Milli birlik ve beraberlik duygularının en içten yaşandığı, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği Kurban Bayramını hep birlikte karşılamanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

          Bayramlar insani, millî ve manevi değerlerin yeniden yeşertilmesi ve hayata geçirilmesi açısından büyük önem taşıyan müstesna günlerdir. Dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu ve ferdi sevinçlerin müşterek mutluluklara dönüştüğü bu müstesna günler, daha çok kucaklaşmak ve kaynaşmak için önemli birer fırsattır. Bu anlamda bütün kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı unutarak kardeşçe kucaklaşmalı ve bayram sevincini hep beraber, birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları çerçevesinde sevinç ve coşku ile bir bütün olarak yaşamalıyız.
 
          Bulunduğumuz bu güzel coğrafyada derin kültürel zenginliklerimizin ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ve kardeşlik ruhu bizim en büyük enerji kaynağımızdır. Bu ruh, kardeşlik ve hoşgörü duygularının yoğunluk kazandığı bu anlamlı günlerde önce gönüllerimizi bir sevinç yumağı hâline getirerek, aile büyüklerimiz başta olmak üzere tüm yakın eş, dost ve akrabalarımızın gönüllerini almalıyız. Evlerimizin neşe kaynağı olan çocuklarımızı sevindirmeli, şefkat ve merhamete muhtaç öksüz ve yetimleri, yoksul ve kimsesizleri, evinde ve yatağında ziyaretçi bekleyen insanlarımızı, Vatanımızın bütünlüğünü ve bağımsızlığını korumak uğruna canlarını ve kanlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin yakınlarını ve kahraman gazilerimizi ve huzurevlerinde, çocuk evlerinde gözleri hasretle bir dost bekleyerek yaşaran kimsesizleri ziyaret ederek, bayramın coşkusunu onlarla paylaşmalıyız.
 
          Bu duygu ve temenniler içinde nice bayramları, sıhhat, afiyet, neşe, huzur ve birlik, beraberlik coşkusuyla idrak etmeyi temenni ediyorum. Tüm İslam dünyasının ve en büyük ailemizin Kurban Bayramını tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı iletiyorum.
 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Sn.Selim Çelenk'in "30 Ağustos Zafer Bayramı" kutlama mesajı

Önceki Sayfa : Sultangazi Huzurevi’ne Bayram Ziyareti Düzenlendi.