İl Müdürümüz Sn.Selim Çelenk'in "30 Ağustos Zafer Bayramı" kutlama mesajı

           Bağımsızlık ve özgürlüğümüzü tüm dünyaya ilan ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramının 95.yıldönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.
 
          Aziz milletimizin kan ve gözyaşlarıyla kazandığı bu zafer, Türkü, Kürdü, Lazı ve Çerkesiyle topyekûn kazanılmış ve tarihe altın harflerle yazılmış bir kahramanlık destanıdır. Yurdun her bir karış toprağının şehit kanıyla çizildiği, her bir toprak parçasının üzerinde ayak izi olan gazilerimizin manevi gücü, bu toprakları milletiyle birbirine bağlayan en temel unsurdur.

          İsimleri, kanla toprağa; ruhları ise cennetin şehitlik makamına yazılmış yüz binlerce vatan evladının, Çanakkale ve Milli Mücadele’de göstermiş olduğu üstün askeri başarılar; millete cesaret ve müşkül teşkil etmiştir. Tarihin akışını değiştiren 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde; Aziz milletimizi  tarih sahnesinden silmek isteyenlerin bizâtihi kendileri Anadolu topraklarından silinip gitmiştir.

          Bu duygu ve düşüncelerimle aziz milletimin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutlar; bu toprakları bize vatan kılan, kanlarının son damlasına kadar hür ve Türk Bayrağı altında bizlerin yaşamasını sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere; içeride ve dışarıda ülke güvenliğinin muhafaza ve müdafaası için ‘şehitlik’ makamına ulaşanları saygı, minnet ve rahmetle yad ediyor; gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bu uğurda şehadet şerbetini yanında taşıyan askerlerimize de Allah yar ve yardımcıları olsun diyorum.
 

 


Sonraki Sayfa: ASDEP Uzman Personel Adayları Mülakat Süreci Tamamlandı

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Sn.Selim Çelenk'in "Kurban Bayramı" kutlama mesajı