İl Müdürümüz Selim ÇELENK’in “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı

         
 

             Dünya üzerindeki tüm kadınların hak ettikleri özgürlüklere ulaşması, tüm standartlarıyla insan hakları kazanımlarını elde edebilmesi, tüm bireyleri ilgilendiren konuların başında gelmektedir. Bu nedenle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü toplumda bu konuda farkındalık oluşturulmasına zemin hazırladığı için önemsiyorum.

Kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayata aktif bir şekilde katılmalarını sağlamak adına çeşitli adımlar atarken içinde bulunduğumuz coğrafyanın değerlerinden ve inançlarından ilham alıyoruz.

Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’de "Ben, erkek olsun, kadın olsun (ki hep birbirinizdensiniz) içinizden hiçbir çalışanın çalışmasını zayi etmeyeceğim”(Ali İmran-195) ayet-i kerimesinde de buyrulduğu üzere toplumda kadının fonksiyonunu müdürlük olarak sonuna kadar destekliyoruz.

Kadınlarımızın hak ettikleri değeri kazanabilmeleri için özellikle iş alanında ve istihdam noktasında tanınan teşvikler, eğitimde sağlanan destekler hepimizin malumudur.

 “Güçlü Kadın Güçlü Toplum” sloganından hareketle gerçekleştirdiği projeleri devam ettirmek ve bunlardan sonuç alınmasını sağlamak adına çeşitli çalışmalar yapıyoruz.

Ayrıca kadınlarımızın aile hayatı içinde güçlendirecek pek çok adımı da atmaya gayret ediyoruz.

Kamuoyunda son aylarda sıklıkla gündeme gelen kadına şiddetle mücadele konusunda toplumun temel direği olan kadınlarımızın her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim.

Kadına şiddete sıfır tolerans” ilkesiyle, hiçbir kadının mağduriyet yaşamaması ve toplumun yüzünün gerçekten gülmesi için tüm imkanlarımızla seferber oluyoruz.

            Bu duygu ve düşüncelerle varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, emekleriyle bizleri bugünlere getiren, hayatı yaşamaya değer kılan, başta şehitlerimizin, gazilerimizin elleri öpülesi anneleri, kıymetli eşleri olmak üzere, İl Müdürlüğümüz bünyesinde çalışan ve kuruluşlarımızda kurum bakımımız altında bulunan kadınların ve tüm dünya kadınlarının “8 Mart Dünya  Kadınlar Günü”nü kutluyor, sevginin, şefkatin, özverinin simgesi olan kadınlarımıza başarı, mutluluk ve sağlık diliyorum. 

                                                                                                                                                                                                           Selim ÇELENK

                                                                                                                                                                                                           İl Müdürü