İl Müdürümüz Selim ÇELENK'in "18 Mart Çanakkale Zaferi" Mesajı


           Bugün tarihimizin şanlı ve unutulmaz zaferlerinden biri olan Çanakkale Zaferi'nin 103. Bombasırtı olayı Yıldönümü. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur” sözlerinde ifadesini bulan bu zafer, aynı zamanda milletimizin vatan  sevgisinin de ölümsüzlük anıtıdır.

18 Mart tarihi kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyarak şehitlik makamına ulaşan yüce insanları bir kere daha hatırladığımız, minnettarlığımızı, şükran duygularımızı sunduğumuz kutlu bir gün ve binlerce yıllık şanlı tarihe sahip milletimizin yeniden şahlanışının sembolüdür.
Anadolu topraklarını bize yurt kılan, aziz şehitlerimizin büyük fedakârlığıdır. Bugün de Çanakkale destanını yazan kahramanlarımız gibi, Doğu ve Güneydoğu’da, Afrin’de, 15 Temmuz’da destan yazan, vatanı için canını feda eden şehitlerimiz var. 
 
          Üzerinde yaşadığımız bu toprakları vatan yapma, Milli varlığımızı sürdürme, bağımsızlık, insanlık ve barış ideali uğruna canlarını feda eden; birlik ve bütünlüğümüzün, bayrağımızı ve özgürlüğümüzün ölümsüz simgeleri olan Aziz Şehitlerimizi, her yıl olduğu gibi, bu yıl da rahmet, minnet ve şükranla anıyor, değerli ailelerine sabırlar diliyorum.
 

                                                                                                                                                                                              Selim ÇELENK

ASPB İstanbul İl Müdürü