Beylikdüzü Huzurevi Sakinlerinden Anlamlı Etkinlik!

       “Elden Ele Gönülden Gönüle” diyerek   Beylikdüzü Huzurevi sakinlerimiz tarafından yapılan el işi ürünlerinin sergisi açıldı. Huzurevinde açılan sergide, kurum sakinlerinin 1 yıl boyunca yaptıkları, dikiş nakış, ahşap boyama  ve daha bir sürü el emeği   1000’e yakın ürün sergilendi.
 
11 – 16 Nisan Tarihleri arası açık tutulacak,  gelirinin Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlerimize  destek olmak  üzere  Mehmetçik vakfına bağışlanacağı serginin açılışını İl Müdürümüz  Sn.Selim Çelenk yaptı. Sergiye ayrıca Yaşlı Hizmetlerinden Sorumlu il Müdür Yardımcımız Nail Noğay ve Beylikdüzü Belediyesi  Başkan Vekili  Ömer Şatır bey de iştirak etti.
 
Kurum sakinlerinin alkışlarıyla sahneye çıkan İl Müdürümüzün selamlamaları ile başladığı konuşmada özverinin ve gayretin timsali Yaş almış büyüklerin tecrübelerine vurgu yaparak:
 
“Buradaki büyüklerimiz bugün evsahibi, biz onlara misafir olduk. Huzurevimizde huzur bulmaları için ev sahibi olan büyüklerimiz, değerli misafirler ve gecesini gündüzüne katmış çok kıymetli ekibim, hepinizi saygıyla hürmetle selamlıyorum. Türkiye  Cumhuriyeti’nin varoluş mücadelesinde bugüne kadar Cumhuriyeti kurup bizlere emanet bırakan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve bu ülke için canını dişine takmış; şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.Onların izinde, onların bıraktığı emaneti aynı hassasiyetle bizden sonraki nesillere bırakmak için de gecemizi gündüzümüze katıp gayret ediyoruz.
 
Şuanda da sınır içinde ve dışında devletimizi milletimizi bölmeye çabalayan hainlerin tuzaklarını da başlarına yıkmak üzere cap canlı dipdiri koşuşturuyoruz. Güzel ülkemizin  her köşesinde askerimizle güvenlik güçlerimizle birlikte bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Allah tüm güvenlik güçlerimize kuvvet ve zafer ihsan eylesin. İşte sizler bugün  dilden gelen dualarınıza fiili dualarınızı da eklediniz. Huzurevimizde el emeği göz nuru ile hazırladığınız sergiden elde edilecek olan geliri Mehmetçik Vakfı’na göndereceksiniz .Bu; “ben bu işin içinde fiili olarak varım” demenin bizlere örnek olmanın en iyi göstergesidir.
 
         Bu sebeple organize edilen serginin bizler için anlamı büyüktür. Yaşlanmayı bir kenara çekilmek değil Memleketime ve Milletime nasıl katkı sunacağım diye gayret gösterip bize özverinin ne olduğunu hatırlatan siz değerli annelerimin babalarımın ellerinden öpüyor, Bakanımız Dr.Fatma Betül Sayan Kaya hanımefendinin de selamlarını iletiyor ve sizleri saygıyla selamlıyorum.”

 

                                                                                                                Selim ÇELENK

ASPB İstanbul İl Müdürü