Avcılar Sosyal Hizmet Merkezi’nde “Bağımlılıkla Mücadele Semineri” düzenlendi

            İl Müdürlüğümüze bağlı Avcılar Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, ilçe sınırlarımız içerisinde bulunan Avcılar Kaymakamlığı ve Atatürk Kredi Yurtlar Kurumu işbirliği ile Avcılar Yerleşkesinde Aile Eğitim Programı kapsamında 19-25 yaş arası üniversite öğrencilerine “Bağımlılıkla Mücadele Semineri” verildi.

Sosyal Hizmet Merkezi Uzman psikoloğu Belgin ATAŞ Kördeve modaratörlüğünde Sosyolog Süleyman Selçuk Tangül, Avcılar Kaymakamlığı Bağımlılık Eğitim Birimi Koordinatörü psikolojik danışman Abdulsamet Can ve Avcılar Kaymakamlığı Bağımlılık Danışma Birimi koordinatörü Uzman Psikolog Meltem Köroğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı seminer; madde bağımlılığı nedir? , Bağımlılık türleri nelerdir? , bağımlılık yapıcı maddeler nelerdir? Bağımlılık risk grup tanımlaması nasıl yapılır? , Hayır deme becerisi nasıl geliştirilir? Bağımlılık konusunda danışmanlık ve tedavi birimleri hakkında genel bilgileri içeren farkındalık semineri düzenlendi.Seminerde online ön test uygulaması da yapılarak hedef kitlenin aktif katılımları sağlanarak farkındalık düzeyleri ölçüldü ve birinci olan öğrencimize ödül verildi.

       Seminer sonunda Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Emine Ebru Baydak katılımcılara teşekkür ederek “Gençler bizim geleceğimiz vurgusunu yaptı ve tüm zararlı maddelerden uzak durmalarını bu amaçla  üzerimize düşen her türlü hizmeti vermeye devam edeceğiz” diyerek semineri sonlandırdı.