Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Otizm Farkındalık Filmleri Ödül Törenine Katıldı

            Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr.Fatma Betül Sayan Kaya, otizme dikkat çekmek amacıyla düzenlenen 'Farkında mısın Otizm' temalı kısa film yarışması ödül törenine katıldı.
 
           Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr.Fatma Betül Sayan Kaya, otizm konusunda farkındalık oluşturmak ve insanları daha duyarlı hali getirmek amacıyla düzenlenen "Farkında mısın Otizm" temalı kısa film yarışmasının Kozyatağı'nda düzenlenen ödül törenine katıldı. Törene Bakan Sayan Kaya'nın yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürümüz Selim Çelenk, Konya Selçuklu Belediye Başkanlığı'na bağlı Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı ve Otizm Meclisi Yöneticisi Bülent Biberci ve otizmli aileler ile yarışmada dereceye girenler katıldı.

            Programda konuşan  Kaya, "Otizmli kardeşlerimizi ailelerini hayata bağlayan onlara zoru kolay kılan en büyük güç sevgi. Ben bugün buradaki annelerin babaların gözünde o sevgiyi o ışığı görüyorum. İnsan iyiliği yaşatmak sevgiyi çoğaltmak için yeryüzüne geliyor. Her şey sevgiyle ilgiyle başlıyor. Otizmle mücadelenin yolu da sevgiden geçiyor. Otizmli çocuklarımızı sevgi ikliminde büyütmenin mücadelesini veriyoruz. Onlar özel güçlü çocuklar. Umutları hayalleri hedefleri var. Bizler de onların hayallerine umutlarına hedeflerine ulaşmaları için gayret ediyoruz. Bütün çabamız sizlere destek olmak için. İnşallah onların umudu yaşatmalarına destek olacağız hep birlikte" diye konuştu.

            Bakan Sayan Kaya'nın konuşması sonrasında "Farkında mısın Otizm" temalı kısa film yarışmasında dereceye giren filmler salonda gösterildi. Sonrasında ise filmleri çekenlere ödülleri Bakan Sayan Kaya takdim etti. Yarışmada "Oğlum" filmiyle Erdem Gösterişli birinci olurken, "Gözlerini Benden Kaçırma" filmiyle Anıl Can Uğuz ikinci, "Rahatsız mı Etti" filmiyle Berk Bayter üçüncü oldu.